Klinika Neurologii

Pierwsze zajęcia z neurologii dla studentów pielęgniarstwa

Body

W dniu 6 października 2017 r. (piątek) odbędą się pierwsze zajęcia z cyklu "Wstęp do neurologii" dla studentów III roku studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa. Zajęcia odbywają się w Klinice Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Kondratowicza 8 w bloku "G" i rozpoczynają się punktualnie o godzinie 9:00 i kończą o 16:45. W trakcie zajęć przewidziana jest jedna piętnastominutowa przerwa. Studenci proszeni są o oczekiwanie o godzine 8:55 w holu Kliniki Neurologii.  Celem maksymalnie efektywnego wykorzystania zajęć, proszę powtórzyć wiadomości z anatomii i fizjologii układu nerwowego przed rozpoczęciem kursu z neurologii. Zajęcia mają formę seminarium składającego się z 14 bloków tematycznych i podsumowania. W przypadku ewentualnych wątpliwości co do przebiegu pierwszych zajęć proszę przesyłać wiadomości na adres: piotr.alster@wum.edu.pl.

Formą zaliczenia części lekarskiej bloku z neurologii jest kolokwium ustne u lekarza prowadzącego zajęcia. Przedmiot kończy się egzaminem testowym, który swoim zakresem obejmuje wiadomości z seminariów, ćwiczeń i wykładów i odbywa się w trakcie sesji zimowej.