Klinika Neurologii

Informacje organizacyjne dotyczące kolokwiów końcowych dla Wydziału Lekarskiego

Body

1. Kolokwium składa się z 50 pytań. Podzielone jest na dwie części. W pierwszych 25 pytaniach należy wybrać jedną prawidłową kombinację odpowiedzi wg schematu:

A – odpowiedzi 1, 3 są prawidłowe

B – odpowiedzi 1, 3, 4 są prawidłowe

C – odpowiedzi 2, 4 są prawidłowe

D – odpowiedzi 1, 2, 3, 4 są prawidłowe

E – inna kombinacja odpowiedzi

W pytaniach 26-50 należy wskazać jedną prawidłową odpowiedź.

2. Za każdą prawidłową odpowiedź na pytanie można uzyskać 1 pkt. Brak odpowiedzi lub błąd są równoznaczne z 0 pkt.

3. Odpowiedzi należy umieszczać na kartach testowych zamalowując jeden kwadracik „A”, „B”, „C”, „D” lub „E”. Kwadracik powinien być w całości wypełniony kolorem czarnym. Należy starać się umieszczać na karcie wyłącznie ostateczną odpowiedź.

4. W przypadku zmiany odpowiedzi należy obok linijki kwadracików umieścić adnotację dotyczącą prawidłowej odpowiedzi oraz parafkę.

5. Kryteria oceniania kolokwium dla poszczególnych ocen:

46-50 pkt.         -           ocena bardzo dobra (5.0)

42-45 pkt.         -           ocena ponad dobra (4.5)

38-41 pkt.         -           ocena dobra (4.0)

34-37 pkt.         -           ocena dość dobra (3.5)

30-33 pkt.         -           ocena dostateczna (3.0)

≤29 pkt.           -           ocena niedostateczna (2.0)

6. Zastrzeżenia co do poprawności treści pytań należy składać bezpośrednio po zakończeniu kolokwium końcowego.

7. Zarówno aktywne ściąganie jak i ułatwianie innym studentom ściągania będzie karane usunięciem z kolokwium z oceną niedostateczną. Klinika Neurologii wdroży postępowanie dyscyplinarne wobec osób ściągających jak również ułatwiającym innym studentom ściąganie.

8. Komunikowanie się z innymi uczestnikami kolokwium bądź zakłócanie jego przebiegu jest zabronione.

9. Korzystanie z urządzeń umożliwiających komunikację w trakcie kolokwium jest zabronione.